Łukęcin - ośrodek wypoczynkowy

wypoczynek nad morzem
OŚRODEK WYPOCZYNKOWY
"BLUE MARE" (dawny Górnik)
Wynajem apartamentów
Łukęcin, ul. Spacerowa 6
72-400 Kamień Pomorski

tel. 782 875 294
tel. recepcja 91 381 26 77
tel./faks 91 381 26 86
lukecin.bluemare@interia.pl

Okolice Łukęcina


Okolice Łukęcina to szereg wspaniałych miejsc, z których najbardziej polecamy:


KAMIEŃ POMORSKI

Kamień Pomorski należy do najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim. Pierwsze ślady osadnictwa pochodzą z czasów starożytnych. Już w IX w. na terenie obecnego miasta był gród, a w X w. obok grodu istniało podgrodzie. Po zniszczeniu Wolina przez Duńczyków przeniesiono do Kamienia Pomorskiego stolicę biskupią. i dzięki temu Kamień posiada wiele cennych zabytków godnych uwagi.


MIĘDZYZDROJE

Międzyzdroje to szeroka piaszczysta plaża i tysiące turystów zażywających morskiej kąpieli. To właśnie morze sprawia, że MIędzyzdroje cieszą się zasłużoną sławą letniej stolicy Pomorza. Wody Zatoki Pomorskiej sprawiają, że morze jest bardziej cieplejsze niż wody wybrzeża środkowego. Kilkaset tysięcy osób każdego roku spędza tu urlop. Atrakcje do zwiedzania w Międzyzdrojach: Promenada Gwiazd - odciski dłoni sławnych osobistości; molo; Gabinet Figur Woskowych; Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego; Rezerwat żubrów; Kawcza Góra; Hotel Amber Baltic; Muszla koncertowa


Ciekawostki nadmorskie

W 20 min. w kierunkuwschodnim dojdziemy plażą do Trzęsacza, gdzie na szczycie najwyższego w polsce wybrzerza klifowego można zobaczyć można resztki średniowiecznego kościoła. Aż trudno uwierzyć że jeszcze kilkaset lat temu morski brzeg był od niego oddalony o ponad kilometr! Zważywszy na fakt, że niszczycielska działalność Bałtyku trwa, każdy sezon zdaje się być ostatnim , w którym ruiny kościoła są jeszcze do zobaczenia zanim runą w morską toń.


Najpiękniejsza na polskim wybrzeżu latarnia znajduje się w Niechorzu. Ta posadowiona na klifowym brzegu 45 metrowa budowla jest symbolem Wybrzeża Rewalskiego i jedną z największych atrakcji turystycznych Gminy Rewal. Najpiękniej latarnia prezentuje się od strony lądu (strona południowa), widać ją w pełnej okazałości z kilku kilometrów, a światło latarni widziane jest w nocy także od strony lądu. Od strony morza (strona północna) część latarni zasłonięta jest drzewami, przy wejściu do budynku znajduje się ponad 60-letni ogród z 2 metrowymi żywopłotami oraz zejście, stromymi schodkami, aż na betonowy wał ochronny i plażę. Największą atrakcją jest wejście na taras widokowy i podziwianie pięknych widoków. Widać okolicę na kilka kilometrów, Niechorze, Rewal, Jezioro Liwia Łuża, brzeg morski i morze na wiele kilometrów.